Školní jídelna při MŠ U Slunečních hodin poskytuje školní a závodní stravování.

Provoz školní jídelny: 7.00 – 15.30

Vedoucí školní jídelny: Ludmila Hloušková

telefon: 323 604 373 , linka 8

Přípravu stravy zajišťuje vlastní provoz školní jídelny

podávání svačin: 9.00 – 9.15 (dle individuální potřeby dětí, v závislosti na druhu potravin)
vydávání obědů: v rozmezí 12.00 – 12.30
podávání odpolední svačiny: 14.45– 15.00

Svačiny se podávají (podle druhu potravin) samoobslužně i servírovaně.
Mezi jednotlivými jídly je zachován časový odstup 3 hodiny.

Pitný režim: zajištěn v průběhu celého dne, teplé nápoje jsou uchovávány v termosech. K dispozici je neustále stolní voda o pokojové teplotě
Druhy nápojů: voda se sirupem,různé druhy čajů, multivitaminové, nízkoenergetické nápoje obohacené jodem,

Použité nádobí se odkládá na umytí a je vždy nahrazeno čistým.

Životospráva je inspirována programem Zdravá abeceda, jež se zaměřuje na zdravý životní styl v mateřských školách.

Dětem je v mateřské škole podávána strava připravovaná ve vlastní školní kuchyni podle příslušných norem – spotřební koš, jež zaručuje dětem předepsané a vyvážené množství jednotlivých potravin. Při přípravě stravy jsou preferovány čerstvé potraviny, vedoucí zaměstnanci se při skladbě jídelníčku snaží vyhýbat všem polotovarům a instantním náhražkám, stejně tak potravinám na vrcholku výživové pyramidy (uzeniny, sladkosti, tuky,sůl, cukr apod.)
Mezi podáváním jednotlivých jídel jsou dodržovány předepsané intervaly.
Jídlo je dětem podáváno ve třídách.

Děti samy určují velikost porce, mají možnost si vybrat množství jídla. Zaměstnanci školy dbají, aby si děti zvykly na pestrou stravu, proto motivují děti k tomu, aby jídlo, které neznají alespoň ochutnaly. Děti nejsou k dojídání jídla nuceny.

Vnitřní řád ŠJ