POZVÁNKA

Během listopadu se všechny třídy naší školky zapojily do projektu na podporu SOS dětských vesniček tím, že vyráběly vánoční přání a drobné dárečky, které se pak prodávaly na benefičním koncertu 10 prosince 2019 ,,HRANÍ PRO HRANÍ" na Malostranském náměstí v Praze.
Za jejich výrobky se vybralo 2534 Kč. Pomáhaly nejen děti, také paní učitelky podpořily tento projekt finančně částkou 1850 Kč.
Aplikace LYFLE  96.13kB
hodiny.jpg
skolka7.jpg
S účinností od 1. ledna 2017 je pro děti, které dosáhnou do 31.8. pátého roku věku, předškolní vzdělávání povinné.
Povinné předškolní vzdělávání se vztahuje na:
- státní občany ČR, kteří pobývají na území ČR déle než 90 dnů
- cizince, kteří pobývají na území ČR déle než 90 dnů
- účastníky řízení o udělení mezinárodní ochrany
Povinné předškolní vzdělávání se nevztahuje na:
- děti s hlubokým mentálním postižením

Zákonem je stanovena povinnost zákonného zástupce – přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání, pokud již není dítětem mateřské školy
Zákonný zástupce má právo volby pravidelné docházky do mateřské školy nebo „jiného způsobu povinného předškolního vzdělávání“
Dítě vzdělává ve své „spádové“ mateřské škole

Jiný způsob povinného předškolního vzdělávání:
- individuální vzdělávání dítěte
- vzdělávání v přípravné třídě základní školy ( od 1.9.2017 se v nich mohou vzdělávat pouze děti  s odkladem ŠD)